فراخوان مسابقه بین المللی طراحی خانه Reviewed by Momizat on . Rating:

فراخوان مسابقه بین المللی طراحی خانه

نویسنده: سعیده تیموری

مقدمه:
این مسابقه به دنبال طراحی خانه های مناسب برای افراد مسن و یا بی خانمان در داخل برخی از ثروتمندترین کشورهای جهان است. نرخ رو به رشد خانواده های تک نفره منجر به افزایش تعداد جوانان و افراد مسن مبتلا به فقر شده است که مجبور به زندگی در شرایط نامطلوب و زیراستاندارد هستند، این امر گاهی در بدترین شرایط، منجر به خوابیدن در سخترین حالت ممکن، شده است. برگزارکنندگان این مسابقه از طراحان، مهندسان، معماران و سازندگان خانه، تقاضای ارائه ی راه حلی برای بحران مسکن با ارائه ی خانه های پایدار و کوچک مقرون به صرفه، دارد؛ خانه هایی که برای افراد بیگانه یا به حاشیه رانده شده در جامعه، یک مکان امن برای زندگی می دهد. از  شرکت کنندگان تقاضا می شود که پیشنهادات خود روی در یک منطقه شهری واقع در یک کشور توسعه یافته متمرکز نمایند. توسعه ی طرح خانه های تک نفره ی سازگار با بافت و زمینه ی محلی خود و همچنین رعایت بودجه ۳۰۰۰۰ دلار( یا ۲۰۰۰۰  یورو) نیز باید مدنظر قرار گیرد.Building Trust International، به عنوان اسپانسر این مسابقه با دولت محلی و گروه های جامعه برای تأمین بودجه و برنامه ریزی طرح برنده، کار می کنند. این مسابقه ی طراحی، حمایتِ سازمان مسکن سازی برای بشریت(Habitat for Humanity) و YMCA داراست.
01

 Sponsor: Building Trust International
Type: Open, international
Eligibility: Architects, students, home builders, engineers, etc.
Fees: Professional registration: £۹۵٫۰۰ donation to fund Trust projects
Student registration: No fee

Awards:
Professional Category:
۱st Prize – Possibility of building the winning design
۹ Honorable Mentions
Student Category:
۱st Prize – $500
۴ Honorable Mentions

Timetable:
۳۰ June 2012 – Registration deadline    (مهلت ثبت نام: شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۱)
۳۱ July 2012 – Submission deadline(مهلت ارسال آثار: سه شنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۱)
Site: Each contestant may choose their own site within a city of 100,000+

چالش های طراحی:
هدف از این مسابقه، طراحی خانه ی مناسب برای یک فرد است. مشخصات کاربران این خانه ها در این تعریف مختصر مد نظر نیست ” ما این کار را به خود شما واگذار می کنیم”  اما به عنوان یک راهنمایی، آنها می تواند افرادی مسن، از نظر جسمی یا روانی دچار اختلال و یا بی خانمان باشند که به دنبال فرصتی برای متوقف کردن چرخه زندگی در بدهیِ خود، هستند.
عدم ارائه ی سهامِ مسکنِ کوچکِ با کیفیت در کشورهای توسعه یافته، به معنای آن است که اکثر قشر آسیب پذیر جامعه ی ما در شرایط زیر استاندارد زندگی می کنند. مسابقه طراحی خانه امیدوار است که باعث روشن نمودن این مسیر و باز کردن درها برای طراحان و سازندگان خانه ای باشد که همگی خواهان ایجاد تفاوتند.
– برای اطلاعات بیشتر به آدرس زیر مراجعه کنید:

http://www.buildingtrustinternational.org/competition.html

ارسال یک دیدگاه

| ترجمه شده توسط وبسایت هیــگز | ذره ی خدا

بازگشت به بالا