شهرک علوم و هنر Reviewed by Momizat on . کالاتراوا : از آنجا که اين سايت به دريا نزديک است و والنسيا خشک، تصميم گرفتم تا از آب به صورت انعکاس دهنده معماري، به عنوان يک المان شاخص سايت استفاده کنم. در و کالاتراوا : از آنجا که اين سايت به دريا نزديک است و والنسيا خشک، تصميم گرفتم تا از آب به صورت انعکاس دهنده معماري، به عنوان يک المان شاخص سايت استفاده کنم. در و Rating:

شهرک علوم و هنر

نویسنده: ساناز چمن آرا

کالاتراوا : از آنجا که این سایت به دریا نزدیک است و والنسیا خشک، تصمیم گرفتم تا از آب به صورت انعکاس دهنده معماری، به عنوان یک المان شاخص سایت استفاده کنم.
01 02 03 04 05
در والنسیا، شهری که هر یک از معماری های آن نمونه یک گوهر درخشان است، شهرک علم و هنر نهایت هنر معماری قرن ۲۱ میباشد. این مجموعه عظیم، بیشتر شبیه یک نمایشگاه جهانی است تا یک موزه. موزه علم، بزرگترین موزه در اسپانیاست و آکواریوم آن بزرگترین آکواریوم در اروپا می باشد. همچنین استخر و برکه این مجموعه می تواند چندین زمین فوتبال را در خود جای دهد.
در این مجموعه ۴۹۵ ملیون دلاری، موزه ۴ مرحله ای علم، مرکز اقیانوس شناسی شامل یک ساختمان ۹ طبقه در یک قفس با ارتفاع ۸۳ پا، Hemisferic ترکیبی از افلاک نما و ساختمان تئاتر Imax و Umbracle ، یک باغ سرپوشیده بزرگ که به عنوان پیاده رو ارتباطی و پارکینگ مجموعه عمل می کند، قرار گرفته اند. کاخ هنر، آخرین عنصر الحاقی به مجموعه، در حقیقت تاجی بود که بر سر این مجموعه زیبا و بی نظیر قرار گرفت که شامل ۴ سالن کنسرت و یک فضای نمایشی بزرگ می باشد.
این شهرک در بستر رود خشک شده ی Turia در میانه راه بین شهر قدیم والنسیا و ناحیه ساحلی Nazaret   در مساحتی حدود ۳۵۰ هزار متر مربع گسترده شده است. در پی طغیان مهیب این رود در سال ۱۹۵۷ ، رود توسط کانالی به جنوب شهر منحرف و هدایت و بستر خشک شده رود درخت کاری شد و به تفرجگاهی به طول ۷ کیلومتر که از مرکز شهر شروع می شد تبدیل گردید. طرفین این تفرجگاه از طریق ۲ پل طراحی شده توسط کالاتراوا به هم متصل می شود.
افلاک نما (L’Hemisferic) اولین قسمتی بود که به روی عموم در آوریل ۱۹۹۸ گشوده شد، موزه علم در سال ۲۰۰۰، ساختمان پارکینگ (L’Umbracle) در سال ۲۰۰۱ و کاخ هنر (Palacio de las Artes) در سال ۲۰۰۲ به بهره برداری رسید.

ورودی شهر علم و هنر
ورودی شهر هنر و علم شامل فضای سبز عظیم و فوق العاده ای است که ۳۲۰ متر طول و ۶۰ متر عرض دارد. باغ ها به وسیله تعداد زیادی نخل و درختان پرتقال و بوته های توت فرنگی متنوع احاطه شده اند. در این باغ ها ۵۵۰۰ نوع گیاه و حداقل ۴۵۰ درخت بلند و برافراشته وجود دارد. هرگز در این باغ نباید دیدن گل های زیبای سرخ و سنبل را فراموش کرد و باید از کل این مجموعه لذت برد.
قسمت بالایی شامل یک گردشگاه طویل با یک مجموعه باغ در سه خط می باشد که از آنجا نمای زیبایی از کل شهر علم و هنر قابل مشاهده می باشد و یک ساختار با طول ۳۲۰ متر و عرض ۶۰ متر محوطه لازم برای پارک ۹۰۰ سواری و ۲۰ دستگاه اتوبوس را در بر گرفته است.
06 07 08 09

موزه علم Science Museum
بعد از ترک باغ شما می توانید از یک ساختمان دیدنی که شامل دیوارهای شیشه ای عظیم و سکوهای معلق می باشد، یعنی موزه علم پرنس فیلیپ دیدن کنید. در این مکان بازدید کنندگان می توانند زمان حال و تکنولوژی آینده را از نزدیک لمس کرده و تجربه نمایند. در این ساختمان همچنین یک مکان برای بچه های کم سن و سال ۴ تا ۷ ساله تعبیه شده است که می توانند یک ماشین جوجه کشی بزرگ را تماشا کنند در حالی که جوجه ها از تخم در می آیند و همچنین می توانند در یک صحنه نمایش بزرگ کارتون تماشا کنند.
بعد از آن فضای مدرسه افسری است که می توان به همراه پروفسور بمبیلا و دستیارش اسپارک در میان منظومه شمسی با استفاده از یک نمایش صوتی تصویری ۱۰ دقیقه ای حرکت کرد. همچنین در طبقه اول موزه یک آونگ عظیم که از سقف ساختمان آویزان است دیده می شود که حرکت طمین را به دور محورش نشان می دهد و یکی از بزرگترین نمونه ها بر روی کره زمین می باشد.
10

افلاک نما Hemisferic
11
در نزدیک ساختمان موزه یک ساختمان است که به فرم چشم انسان می باشد و Hemisferic نامیده می شود. در این مکان می توان فیلم های ۳ بعدی، شو های لیزری، شو های مالتی مدیا و صدها انیمیشن دید. یک سرگذشت جالب و دیدنی از دره معروف Grand Canyon، یکی از دورافتاده ترین و غیرعادی ترین مکان های جهان، هیجان پرواز بر بالای آن، شور کشتیرانی و سفر دریایی در آبهای اطراف آن را تجربه کرده و محیط اطراف آن را جستجو نمایید. همچنین فیلم نیروهای طبیعی، یک فیلم جغرافیایی بر پایه حوادث و بلایای طبیعی بر روی زمین را تماشا کرده و زمین لرزه، آتشفشان، توفان و گردباد را در یک کمپانی علمی تجربه کنید.

پارک اقیانوس شناسی Oceanografic
در طرف دیگر شهر علم Oceanografic اقیانوس شناسی قرار دارد که بزرگترین مرکز دریانوردی در اروپا می باشد. آکواریومی در این ساختمان هست که شامل ۴۵۰۰۰ نونه از ۵۰۰ گونه از جانوران دریایی از سرتاسر جهان می باشد. قدم زدن در میان پلکان های مارپیچ شیشه ای و تونل ها، احساس هیجان انگیز یک زندگی دریایی را به شما می دهد. در اطراف خودتان کوسه ها و ماهی های چهارگوش را می بینید و می توانید با پنگون ها قدم بزنید. در این ساختمان می توان لاک پشت آبی دریایی را دید. همچنین می توان یک خرچنگ عنکبوتی شگفت انگیز پیدا کرد که تا حدود ۴ متر رشد می کند. بعد از آن استخر دلفین هاست که بزرگترین در تمام دنیا می باشد که تقریبا ۲۳ ملیون لیتر آب در درون وجود دارد. همچنین در تعطیلات تابستان وال های کوچکی برای بچه ها در استخر وجود دارد.
VALENCIA

خانه اپرا  Opera House
ساختمان بزرگ و با شکوه Palau de las arts شهر علم و هنر را کامل می کند که بزرگترین اپرا بعد از اپرای سیدنی می باشد. تالار اصلی این ساختمان ۱۸۰۰ صندلی دارد و می تواند به عنوان یک سمفونی ارکست، سالن کنسرت یا سالن باله و صحنه تئاتر عمل کند. بعد از آن کلاسها و اتاق های  اصلی ساختمان ظرفیت۴۰۰ تماشاچی را داردو برای مشاوره مقاله میزگرد و تئاتر بچه ها می باشد. در امفی تئاتر بالای تالار اصلی ۱۸۰۰ صندلی وجود دارد که می تواند میزبان حوادث هنری و موسیقی مهم و ویژه با نورپردازی زیبا و موثر، ویدئو های هنری و موسیقی پاپ باشد.در کل این ساختمان ظرفیت نشستن ۴۰۰۰ نفر در ۳ سالن مختلف را دارا می باشد.
ساختمان اپرا در اکتبر ۲۰۰۵ بوسیله ملکه سوفیا افتتاح شد و به نام ملکه el palau de les arts Reina Sofia نامگذاری شد. برای کالاتراوا تکمیل ساختمان اپرا اوج ۱۴ سال کار کردن بود. کالاتراوا میگوید به خاطر اندازه آن و زمانی که صرف شد و به این علت که شامل موسیقی می باشد این پروژه بسیار سخت و دشوار بود و پروژه ای است که خودم به آن بسیار علاقه مندم. در واقع این اپرا نمایش همبستگی من، بیننده، موسیقی دان و هنرمند است. ساختمان در واقع یک نمونه از معماری مدرن است و در توصیف آن، دارای رنگهای متنوع و گوناگون مثل یک سفینه فضایی می باشد که شبیه نمونه ای از خرچنگ های ماقبل تاریخ است. سقف آن شامل دو تا پوسته است که ساختمان را از خارج در آغوش گرفته اند و در این شکی نیست که این اپرا تبدیل به یک نماد برای والنسیا خواهد شد همانند اپرای سیدنی در استرالیا.
در گذشته والنسیا که سومین شهر بزرگ اسپانیا می باشد در معماری وهنر از مادرید و بارسلونا عقب مانده بود اما اکنون این مکان جدید، نقش موزه گوگنهایم بیلبائو را بازی می کند.
13 14

ارسال یک دیدگاه

| ترجمه شده توسط وبسایت هیــگز | ذره ی خدا

بازگشت به بالا