منظر عبوری – Landscape of Transition Reviewed by Momizat on . Rating:

منظر عبوری – Landscape of Transition

نویسنده: احسان حاتمی

چکیده رساله:
حرکت جزء لاینفک زندگی‌ انسان‌ است و بواسطه آن می‌تواند دنیای اطرافش را بشناسد و نیازهایش را تامین کند. حرکت، ریتم و آهنگ زندگی است و هرگاه که خاتمه یابد ریتم زندگی نیز به پایان می‌رسد. حرکت عامل آشنایی با موضوعات تازه و برقراری ارتباط با سایر انسان‌هاست. در واقع بدون آن هیچ اتفاقی در زندگی انسان معنی و مفهوم واقعی پیدا نمی‌کند. در زندگی روزمره هر روز با حرکت سروکار داریم و بایستی هر لحظه در زمان و مکان جابجا شویم تا به مقاصدمان برسیم.
در گذشته بواسطه عدم گستردگی شهرها میزان جابجایی‌ها کمتر بود. اما امروزه شهرها ما را مسخّر بزرگی خود کرده‌اند و چنان فاصله‌ها را برایمان زیاد کرده‌اند که بخش عمده‌ای از زمان‌مان را باید در این جابجایی‌ها صرف کنیم. در واقع اقتضا دنیای امروز سفرهای بیشتر و طولانی‌تری است. انسان‌ها خواه و ناخواه با این سفرها درگیر می‌شوند و  درآن‌ها زندگی ‌می‌کنند. مسئله‌ای که امروزه بسیار مهم می‌نماید این است که؛ فارغ از موضوع کمیت، کیفیت این سفرها چگونه برگزار می‌شود؟
مردم عادت کرده‌اند که در طول راه، نظاره کنند. شهر در مقابل چشمانشان مثل یک فیلم سینمایی می‌گذرد و هر روز هزاران موضوع تازه را به آن‌ها عرضه می‌کند. از دیدن برخی لذت می‌برند و وقت بیشتری را با آن‌ها سپری می‌کنند و از دیدن برخی ناراحت و خسته می‌شوند و به سرعت روی برمی‌گردانند. طبیعت و شهر بستری هستند که زمینه این عبور را ایجاد کرده‌اند و ابزار ارتباطشان با عابر «منظرِ» آن‌هاست.
منظر به عنوان عاملی که تاثیر شگرفی بر افزایش کیفیت عبور دارد، مطرح است. منظر فرصتی را برای عابر فراهم می‌کند تا به‌جای اینکه صرفاً از طول راه بهره‌مند شود از عمق آن نیز لذت ببرد و گذر زمان برایش سودمند باشد. متاسفانه به دلیل توسعه‌های بی‌برنامه و بدون ضابطه، بی‌توجهی به منظر در شهرهای ما رایج شده و مفهوم «لذت بصری» از جامعه ما رخت بربسته است و دیگر هدف عابران در شهر، صرفاً رسیدن به مقصد است بدون اینکه چگونگی رسیدن، اهمیت داشته باشد. بدین منظور پژوهش حاضر در صدد است با تکیه بر شناسایی نیازها و شرایط مختلف انسان در منظر عبوری و بررسی تجارب موفق و ناموفق دنیا، راهکارهایی را در اختیار طراحان قرار دهد تا بواسطه آن فضاهایی خلق شود که مفهوم عبور را از جنبه کمّی صرف خارج کرده و با تکیه بر فاکتورهای منظر، کیفیت عبور را ارتقاء دهند. تا جایی که عبور چه از میان شهر باشد، چه از میان طبیعت، لذت بخش گردد و صرفاً وسیله‌ای جهت رسیدن به مقصد نباشد. بلکه عبور از منظر خود هدفی باشد برای بهره‌بردن بیشتر از زمان و مکان. لازم به ذکر است پژوهش حاضر در نهایت راهنمایی را برای ارتقاء کیفیت منظر عبوری در خیابان شهری ارائه می‌دهد.

01
02
04030506

ارسال یک دیدگاه

| ترجمه شده توسط وبسایت هیــگز | ذره ی خدا

بازگشت به بالا